BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány kérésére csúszik a bértárgyalás

2012. november 21. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyelőre nincs újabb kitűzött tárgyalási nap a jövő évi minimálbér emeléséről szóló egyeztetésre, miután a hétfői tárgyalás a kormány kérésére elmaradt − mondta a Napi Gazdaságnak Pataky Péter, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége elnöke. A héten elfogadott adómódosítók nyilvánvalóvá tették, hogy a szakszervezetek adóváltozásokkal kapcsolatos, a munkahelymegtartást, illetve a keresetek szinten tartását célzó javaslatainak megvalósulására már nincs esély.

Az előzetes egyeztetések szerint azonban inkább az a munkaadók véleménye, hogy a GDP-csökkenés, illetve a jelenlegi adózási és egyéb feltételek mellett semmi sem indokolja a teljesítmény nélküli béremelést − véli Zs. Szőke Zoltán, az Áfeosz-Coop Szövetség elnöke. A Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) munkaadói érdekképviseletei továbbra is azt mérik fel, hogy a legújabb megszorító csomag milyen hatással lesz a vállalkozások működésére. A legutóbbi, november 12-i egyeztetésen Balogh Ádám, az NGM adóügyekért felelős helyettes államtitkára ismertette a tárca számításait az addig bejelentett két megszorító csomag munkahelyvédelmi akciótervre gyakorolt hatásairól, az elvben biztosított 300 milliárd forintból mintegy 50 milliárdot vont el a két csomag − az egyenleget várhatóan tovább rontják a 90 milliárd forintot jelentő új intézkedések. Egyes vélemények szerint a tárgyalások akkor folytatódhatnak, ha az NGM delegációja felhatalmazást kap az érdemi egyeztetésekre, eddig ugyanis egyetlen hivatalos kormányzati reakció vagy vélemény nem hangzott el részükről.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet