BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénzükért demonstráltak az Arcadom alvállalkozói

2012. november 13. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mintegy 200 millió forintnyi kintlévőségükért demonstráltak hétfőn az Arcadom Zrt. azon alvállalkozói, akik a szegedi CE Glass Industries szatymazi központjának építkezésén dolgoztak − számolt be az MTI-Eco. Szabó Bálint, a károsult négy alvállalkozót képviselő Likvid Kontroll Kft. ügyvezetője szerint ügyfelei mintegy kétszázmillió forintnyi igazolt teljesítéssel és befogadott számlával rendelkeznek, azoknak az alvállalkozóknak, akiket a fővállalkozó bevont, információik szerint mintegy félmilliárd forint követelésük van. Varga Gusztáv, a CE Glass tulajdonosa elmondta, a megfelelően teljesített munkákat a cég kifizette, Benedek András, az Arcadom vezérigazgatója ezzel szemben úgy fogalmazott, a CE Glass több számlát nem egyenlített ki. Közben Kósa Lajos, Debrecen fideszes polgármestere együttműködésre kérte az ottani 2-es villamos beruházásának alvállalkozóit, a város ugyanis nem áll szerződésben az alvállalkozókkal, akiknek az eddigi munkák elvégzéséért 600 millió forinttal tartozik az Arcadom vezette ATK konzorcium. Kósa szerint az önkormányzat és a kivitelező ATK konzorcium megállapodása szerint a teljes villamospálya 2013. december 20-ra megépül.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet