BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mást mond Orbán és mást az IMF

2012. november 13. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hadilábon áll egymással Orbán Viktor és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) annak megítélésében, van-e esélye a megállapodásnak a magyar kormány és a hitelintézet között − értékeli az egy éve tartó \"pávatánc\" legfrissebb fejleményeit a Reuters, amely szerint elemzők 50-50 százalékos esélyt adnak a megegyezésre. A magyar miniszterelnök a hétvégén megismételte optimista álláspontját, ami azonban ellentétben áll a tárgyalópartnerektől érkező jelzésekkel (amelyek szerint a tárgyalások holtpontra jutottak). Orbán a Reuters szerint arról nem beszélt, hogy az Európai Bizottság bírálta a kormány szokatlan adóintézkedéseit, amelyek eltorzítják a gazdasági folyamatokat és hosszabb távon megfojtják a növekedést. A kedvező külső gazdasági körülményeknek köszönhetően Magyarország újra tudta finanszírozni idei forinthiteleit, attól azonban tartózkodott, hogy megjelenjen a nemzetközi kötvénypiacokon, miközben a Reuters számításai alapján Magyarországnak jövőre 7,2 milliárd dollár értékű piaci és 5,9 milliárd dollár IMF-tartozása jár le, amelynek közel fele az első negyedévben esedékes.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet