A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) a rendelkezésre álló forrásokból évente száz pályát kíván építeni − jelentette be Csányi Sándor elnök az algyői műfüves pálya tegnapi átadásakor. Jó pályák nélkül nem lehet jó futballt csinálni − fogalmazott Csányi, aki szerint az elmúlt húsz évben a pályák száma drasztikusan csökkent, csak Budapesten ezer tűnt el, de hasonló a helyzet vidéken is. Az MLSZ tízéves stratégiájának legfontosabb célja a pályaépítés, az infrastruktúra javítása. Csányi szerint sikerült is megfordítani a csökkenést, azaz tavaly már nőtt a pályák száma, idén pedig összesen 87 ilyen létesítmény épül, ezek közül az algyői a negyvenharmadik. A pályaépítés, az amatőr futball támogatása már látható a csapatok és az igazolt játékosok számának növekedésében is. Ezzel teljesül a szövetség másik fontos célja is, hogy minél többen futballozzanak − tette hozzá az elnök. Az algyői nagyméretű, villanyvilágítással ellátott, műfüves labdarúgópálya 140 millió forintból épült, a költségekből 98 millió forintot az MLSZ biztosított, a fennmaradó részt pedig a település önkormányzata állta.
