BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra sztrájkolnak a dunai vasmű dolgozói

2012. november 12. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hetvenkét órás sztrájkot hirdetett november 20-ától a Dunaferr DV. Vasas Szakszervezeti Szövetség az ISD Dunaferr Zrt. egész területén, mert a cégvezetéssel nem sikerült megállapodniuk a 2,1 százalékos béremelésről − írta az MTI-Eco. A szakszervezet közleménye szerint a vállalat az elmúlt időszakban az \"időhúzás egyre látványosabb taktikájához folyamodott\". A bérmegállapodás kikényszerítésére a szakszervezetek idén már két munkabeszüntetést tartottak, az április 29-én aláírt megállapodás az alapbér és a szociális juttatások előre egyeztetett, 4,2 százalékos emelése felének kifizetéséről szólt, az elmaradt 2,1 százalékos visszamenőleges emelésről, valamint a szabadságos és karácsonyi bér ösztönző jellegű átalakításáról azonban tovább tárgyaltak. Várkonyi Zsolt, az ISD Dunaferr Zrt. kommunikációs főosztályvezetője szerint a munkáltató támogatja a kezdeményezést az érdekegyeztető tanács összehívására. A társaság nemrégiben jelentett be 800 fős elbocsátást, illetve Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter november 9-ei, utolsó pillanatban lemondott moszkvai, orosz−magyar kétoldalú találkozóján is szó lett volna a cégről (amelynek többségi tulajdonosa az orosz állami Vnyesekonombank).

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet