BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túl van a teszten a Bonduelle hőtermelő rendszere

2012. november 12. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Sikeresen zárta a tesztüzemet a Bonduelle nagykőrösi egységében idén üzembe állított biogáz alapú hőtermelő rendszer. A cég szennyvíztisztító rendszeréből származó biogáz felhasználásával a Dalkia Energia Zrt. megoldásával az élelmiszer-feldolgozó saját telephelyén termelheti meg a gyártáshoz szükséges hőenergiát, ezzel évi mintegy 350 ezer köbméter földgázt és 650 tonna széndioxid kibocsátását takarítva meg − közölte a társaság. Eredetileg a környezetvédelmi hatóságok által előírt kibocsátási értékek tették szükségessé, hogy a Bonduelle szennyvíztisztítót építsen. A konzervgyártás során keletkező szennyvíz magas szervesanyag-tartalma a tisztítás során jelentős mennyiségű biogázt eredményez. A különböző időszakokban kezelt szennyvizek tisztításakor keletkező biogáz mennyiségi és minőségi elemzésével lehetőség nyílik arra, hogy pontosan megtervezzék a teljes mennyiséget hasznosítani képes üzemet. Addig is a mostani ideiglenes megoldással a keletkező biogáz mintegy 50-60 százalékát hasznosítják hőtermelésre, a Bonduelle ezzel mintegy 17 százalékos megtakarítást érhet el az energiaszámláján.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet