BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több jut gyógyszertámogatásra

2012. november 12. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A gyógyszer-támogatási előirányzat 30,3 milliárd forintos emeléséről döntött a kormány legutóbbi ülésén, a lépésre azért volt szükség, mert a kiadások finanszírozására még idén várható 22 milliárd forint gyógyszergyártói befizetés nagy része decemberben érkezik, addig is meg kell oldani a kifizetések fedezetének folyamatos biztosítását − közölte az egészségügyért felelős államtitkárság. A forrásról sem a tárca közleménye, sem a sajtóosztály, sem a kormány.hu-ra feltett helyettes államtitkári interjú nem ad felvilágosítást, így nem tudni, hogy a pénzt honnan teremtették elő. A szaktárca a Napi Gazdaság kérdésére annyit közölt, hogy \"technikai jellegű átcsoportosításról van szó\". Az OEP idei költségvetésében gyógyszerkiadásokra 229 milliárdot különítettek el, illetve rendelkezésre áll egy 43 milliárdos tartalék is (elképzelhető, hogy a forrás ez a tartalék lehet). Második lépésben a gyógyászatisegédeszköz-támogatási kiadások folyamatos finanszírozásának biztosítására a 30,3 milliárd forintból 3 milliárd forintot csoportosítanak át.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet