Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter szombat délután benyújtotta az országgyűlésnek, az újabb egészségügyi \"salátatörvényt\". Az előterjesztés megteremti a jogi alapjait annak, hogy Magyarország teljes jogú tagként csatlakozhasson az Eurotransplanthoz, kitér arra, hogy a visszaélések elkerülése miatt az ellátást igénylőnek a taj-kártya mellett fényképes személyazonosító okmánnyal is igazolnia kell jogosultságukat − közölte az egészségügyi államtitkárság. A közlés szerint a kilenc egészségügyi tárgyú törvény módosítását tartalmazó előterjesztés egészségbiztosítási, gyógyszerészeti hatósági ellenőrzési feladatokat foglal magában, továbbá az egészségügyi szolgáltatók kapacitásainak megállapításával összefüggő eljárások hatékonyabbá tételét célozza. Szócska Miklós egészségügyi államtitkár a kormány honlapján közzétett videóban kiemelte, cél, hogy az egészségügyben rendben legyen az emberierőforrás-nyilvántartás, amelynek segítségével akár a munkaerő-közvetítést is meg tudják oldani.
