Az eddig jelzett tervek alapján 2015 előtt nem várható, hogy jelentősebb nagyerőművi beruházás induljon Magyarországon, ez − figyelembe véve a kapacitások és a szükségletek alakulását − szükségszerűen az áramimport növekedését eredményezheti − mondta az MTI-nek Bertalan Zsolt, a Mavir Zrt. vezérigazgatója. Az import jelenleg is 10 és 30 százalék között alakul a pillanatnyi igényektől − napszaktól vagy időjárástól − függően, jelenleg prognosztizálható, hogy ez a sáv szélesedik. A magyarországi áramfogyasztás az utóbbi időszakban gyakorlatilag nem növekedett, középtávon azonban évi 1,5 százalékos bővülésre lehet számítani, eközben több erőművi blokk elöregedése is aktuálissá válik. Közben egy műszaki hiba javítása miatt pénteken előre ütemezetten leállították a paksi atomerőmű 4. blokkját, a reaktort várhatóan hat nap múlva kapcsolják újra a hálózatra. Kovács Antal, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatója szerint az elmúlt héten a tervezett mértéket meghaladó szekunderköri − tehát nem radioaktív közegben levő − víz szivárgását észlelték a szakemberek, ez azonban a biztonságra nem volt hatással, a nemzetközi INES skálán a \"0\"-besorolást sem éri el.
