BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Marad a távhőár

2012. november 5. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem változik a távhő fogyasztói ára a lakossági és külön kezelt intézményi felhasználók számára, a Magyar Közlönyben megjelent NFM-rendelet a korábbi szabályt megtartva a tavaly március 31-én érvényes nettó hődíjaknál 4,2 százalékkal magasabb legnagyobb hatósági árat ír elő. A rendelet pontosítja a távhőszolgáltatók támogatásának bizonyos részleteit is, így többek között kimondja, hogy ilyen dotáció legfeljebb tízéves időtartamra adható, illetve több vonatkozásban törli a kapcsolt erőművekre vonatkozó részeket (amelyek már nem alanyai a támogatásnak), meghatározza a távhőár-előkészítés módszertanát, illetve néhány esetben módosít a szolgáltatókra vonatkozó fajlagos támogatásokon és az értékesítői díjakon. Az MTI megyeszékhelyeket érintő összeállítása szerint Győrben és Veszprémben a legolcsóbb, Székesfehérváron pedig a legdrágább jelenleg a távhő, a szolgáltatók többsége az év elején a lehetséges 4,2 százalékkal emelte árait. A lakosság gigajoule-onként Veszprémben 3300, Győrben 3194, Debrecenben 3563, Székesfehérváron pedig 3967 forintot fizet a hőért.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet