BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Európai Bizottság vizsgálja a nyerőgépek betiltását

2012. október 30. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vizsgálja a magyar országgyűlés által elfogadott szerencsejáték-törvény módosítását az Európai Bizottság, a nyerőgépek azonnali betiltásáról szóló anyagokat bekérte a kormánytól − közölte a Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSZSZ) a pénznyerő automatákat üzemeltetők európai szövetsége, az EUROMAT tájékoztatása alapján. Az MSZSZ szerint a bizottság a szövetség külön panaszát is befogadta. Az EUROMAT október 4-én fordult a bizottsághoz, véleménye szerint a magyar kormány jogellenes döntéssel tiltotta be a nyerőgép iparágat. A brüsszeli testület Lengyelországban már jogellenesnek ítélt hasonló intézkedéseket: az egyik bizottsági direktíva alapján meghatározott három hónapos várakozási időt figyelmen kívül hagyva a magyar kormány az intézkedés során nemzeti szintű és fiskális jellegű törvénymódosításra hivatkozott. Az európai szövetség szerint azonban a magyar kormány versenyellenes intézkedést alkalmazott a privát szektorral szemben a koncesszió alapján működő kaszinók haszna védelmében.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet