Új befektetőtől kapott friss tőkét Lettország hetedik legnagyobb hitelintézete, a korábban tőkehiánnyal küszködő Norvik Banka AS − a Bloomberg beszámolója szerint a befektető Demján Sándor. Demján, aki a régiós ingatlanfejlesztési piac aktív szereplője és a magyarországi Gránit Bank többségi tulajdonosa, ezúttal a lett Norvik Bankába fektetett 5 millió eurót, emellett kész arra, hogy további pénzzel szálljon be a társaságba − közölte a Portfolio.hu által idézett hír szerint a lett pénzügyi felügyelet. A Pietiek.com kedden számolt be arról, hogy a felügyelet tőkeemelésre szólította fel a Norvikot, amit egy hónapon belül kell végrehajtania. A felügyelet júniusban korlátozó intézkedést tett a bank hitelezési tevékenységére, és felülvizsgálat alá vette a társaságot. A Norvik azt közölte, hogy 11,6 millió euró összegben emelt tőkét, és ebben Demján egyik cége is részt vett. A bank korábbi közleményében azonban még nem szerepelt az 5 millió eurós összeg, és az sem, hogy más forrásokból is kapott volna tőkét a társaság.
