Az európai fuvarozói ágazatban 60-70 milliárd eurót lehetne megtakarítani 2030-ig, ha az Európai Bizottság jelenlegi terveiben szereplőnél jelentősebb szerepet kapna a földgáz közlekedési célú (lng vagy cng) felhasználása − állítja a nyolc energiaipari vállalatot tömörítő Európai Gáz Fórum (EGaF) elemzése. A dokumentum szerint ezt 2030 és 2050 között még 10 milliárd euró megtakarítás egészítené ki. A megtakarításból a legkisebb rész a személyautókra esne az EGaF forgatókönyve alapján, 0,4−1,4 milliárd euró, a tömegközlekedésre 8−11, míg a nehéz tehergépjárművek szegmensére 30−40 milliárd euró, de közel ennyi megtakarítást kalkulált az elemzés a tengeri közlekedésben is (igaz, itt az alap forgatókönyv is ilyen mértékű költségcsökkentéssel számolt).
Ehhez a bizottsági alapszcenárióban szereplőnél 4,7-szer magasabb részarányra lenne szükség a földgázalapú üzemanyagok szempontjából, 2050-ben a végső energiafelhasználás 3,4 százaléka helyett 16,5 százalékra. A szervezet szerint az \"optimista\" széndioxid-csökkentési forgatókönyvek teljes − lakossági és szektorbeli − megtakarításai elérhetik a 400−700 milliárd eurót 2030-ra, ami háztartásonként évi 140−230 euró spórolással ér fel. Európában jelenleg mintegy másfél millió cng (azaz sűrített földgáz)-meghajtású jármű közlekedik, legnagyobb részben személyautók, illetve kis tehergépjárművek − ezek számának növelésével az EGaF szerint a közlekedési eredetű széndioxid-kibocsátást negyedével lehetne csökkenteni, de jelentősen visszaeshetne a levegőbe juttatott szénmonoxid és nitrogénoxid mennyisége is.
