Nem tárgyalja a parlament az önálló képviselői indítványként benyújtott új hegyközségi törvény tervezetét. A napirendről való levételt a Fidesz-frakció döntése alapján javasolta Font Sándor, az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának fideszes elnöke. Az indokok között szerepelt az is, hogy a tervezet benyújtása előtt elmaradt a jelenlegi hegyközségi törvény által is előírt szakmai egyeztetés. A javaslattal a képviselők többsége egyetértett, csak a három jobbikos bizottsági tag tartózkodott a szavazásnál. A Vidékfejlesztési Minisztériumban tegnap délelőtt megkezdődött a hegyközségi törvénnyel kapcsolatos szakmai egyeztetés. Abban egyetértettek az érintettek, hogy a törvény módosítása időszerű, a tartalmi elemekről és a hogyanról azonban még számos egyeztetés szükséges. Egyelőre még távol van a szakmai szervezetek és a tárca álláspontja a vitatott kérdésekben − mondta a Napi Gazdaságnak Horváth Csaba, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának főtitkára.
