Az óvatos kamatcsökkentési ciklussal a recesszió sújtotta gazdaság segítése a cél, a jegybank továbbra is alkalmazza az inflációs célkövetést − derül ki abból az interjúból, amit a Reuters készített a Monetáris Tanács három, külsős tagjával, Bártfai-Mager Andreával, Gerhardt Ferenccel és Kocziszky Györggyel. A kormánypárt által 2011-ben jelölt tagok egységfrontot alkotva cáfolták azon kritikákat, amelyek szerint a kamatcsökkentésekkel feladták volna az inflációs célkövetést, illetve hogy politikai nyomásra határoztak a monetáris enyhítésről. A mostani egy rendkívül óvatos kamatcsökkentési ciklus − fogalmazott Bártfai-Mager, aki augusztusban, az első vágás idején lett a mérleg nyelve. Véleménye szerint az inflációs célkövetés politikája csak akkor sikeres, ha nem kíván szükségtelen áldozatokat a gazdaság részéről. A tanácstagok elmondása szerint egy alternatív, alacsonyabb inflációt felételező forgatókönyvben gondolkodtak, amikor a kamatvágásra szavaztak. Az inflációs cél 2014 második negyedében elérhető − vélekedett Kocziszky.
