BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A legdrágábbak közé tartozik a magyar bürokrácia

2012. szeptember 26. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két év telt el azóta, hogy az állam elindította bürokráciacsökkentő programját, s még sok tennivaló maradt − mondta Szatmáry Kristóf, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) elnöke, az NFM gazdaságszabályozásért felelős államtitkára a szervezet tegnapi rendezvényén. Az államtitkár a megvalósult lépések között említette az egyablakos ügyintézést, a társasági adó csökkentését, több kisadó kivezetését, a nyenyi-adatszolgáltatás megszüntetését, az építési eljárások egyszerűsítését, a NAV-eljárások elektronizálását, illetve a környezetvédelmi hozzájárulás megszüntetését. Magyarországon a GDP 10 százalékát (mintegy 3 ezer milliárd forintot) költik a vállalkozások adminisztrációra, szemben az EU-átlag 3−5 százalékkal − régiónkban sem található az itthoninál magasabb arány. Egy, az állami szabályozás cégekre gyakorolt hatását 140 országban vizsgáló felmérésben Magyarország a 138. helyen végzett. A program során összesen 114 intézkedést vinnének végig, ebből 29-et már végrehajtottak, ezek akár 100 milliárdos megtakarítást is hozhatnak.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet