Két év telt el azóta, hogy az állam elindította bürokráciacsökkentő programját, s még sok tennivaló maradt − mondta Szatmáry Kristóf, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) elnöke, az NFM gazdaságszabályozásért felelős államtitkára a szervezet tegnapi rendezvényén. Az államtitkár a megvalósult lépések között említette az egyablakos ügyintézést, a társasági adó csökkentését, több kisadó kivezetését, a nyenyi-adatszolgáltatás megszüntetését, az építési eljárások egyszerűsítését, a NAV-eljárások elektronizálását, illetve a környezetvédelmi hozzájárulás megszüntetését. Magyarországon a GDP 10 százalékát (mintegy 3 ezer milliárd forintot) költik a vállalkozások adminisztrációra, szemben az EU-átlag 3−5 százalékkal − régiónkban sem található az itthoninál magasabb arány. Egy, az állami szabályozás cégekre gyakorolt hatását 140 országban vizsgáló felmérésben Magyarország a 138. helyen végzett. A program során összesen 114 intézkedést vinnének végig, ebből 29-et már végrehajtottak, ezek akár 100 milliárdos megtakarítást is hozhatnak.
