BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább húzódhat a Suez pécsi ügye

2012. szeptember 25. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbi várakozásokkal szemben idén ősz helyett az év vége, illetve január előtt nem kezdik újra tárgyalni a Suez Environnement Pécs városa ellen indított perét; a Pécsi Stop információi szerint a bécsi választott bíróságon továbbra is a bizonyítékokat dolgozzák fel. A Suez több itthoni bírósági kör után fordult a bécsi testülethez 32,3 millió eurós (9 milliárd forintos) kompenzációs követelésével. Az eljárás tétje, hogy a város megveszi-e a francia társaság tulajdonában lévő 48,05 százalékos részt a Pécsi Vízmű Zrt.-ből (a fennmaradó rész a városé, illetve más önkormányzatoké), és ha igen, mennyiért. A város még 2009 szeptemberében bontott szerződést a zrt.-vel, az egyik indok az volt, hogy a szolgáltatás túlságosan drága. Az önkormányzat és az általa újonnan alapított vízszolgáltató Tettye Forrásház Zrt. ezt követően vette birtokba a vízművet.

A pécsi polgármesteri kabinetiroda még márciusban − a Fővárosi Vízművek Zrt. 25 százalékos tulajdonrészének önkormányzati visszavásárlása kapcsán − úgy vélte, hogy \"a Péccsel szemben támasztott követelések hozzávetőlegesen tízszeresen túlzóak, és így a Suez keresete tarthatatlanná válik Bécsben, Budapesten ugyanis a Pécsi Vízműnél tízszer nagyobb cégről, tízszer több vagyonelemről, valamint lényegesen hosszabb szerződött időszakról volt szó\". Budapest összesen 15,1 milliárd forintot fizet a Suez és a német RWE 25 százalékos pakettjéért (Napi Gazdaság, 2012. június 15.). Szabó Iván, Pécs jogi képviselője 2-3 milliárd forintos összeget tartott korábban reális kártérítésnek.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet