BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Infláció felett növeli fejlesztéseit a DRV

2012. szeptember 25. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén 3,1 milliárd forint a tervezett fedezet a fejlesztésekre a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt.-nél (DRV), szemben a tavalyi 2,8 milliárddal − mondta a Napi Gazdaságnak Winkler Tamás vezérigazgató. Az inflációt meghaladó mértékben bővülő fejlesztési pénzeket 70−30 százalékos arányban osztja fel a társaság az ivóvíz-, illetve a szennyvízágazat között, a fő cél, hogy az ivóvízrendszeren a hálózati veszteséget és egyben az értékesítési különbözetet is csökkentse. Emellett továbbra is cél az üzembiztonság növelése, illetve a minél rövidebb idejű megtérüléssel járó beruházások előtérbe helyezése. A piac jövőbeni koncentrációjára készülve a DRV már a víziközmű-törvény megjelenését követően megoldási javaslatokat dolgozott ki, a cég szolgáltatási területe harminc településsel bővült, tizenkét szolgáltató pedig gyakorlatilag beolvadt a DRV-be.

A vezérigazgató úgy látja, már érezhető az önkormányzatok gondolkodásában annak hatása, hogy a törvény átalakítja a víziközmű-szolgáltatási piac több évtizedes működési gyakorlatát, főként mivel már megindult a helyhatóságok vízműveken keresztüli keresztfinanszírozásának felszámolása, ami várhatóan jövőre le is zárul. (A képviselő-testületek a közművek, illetve az üzemeltetők tulajdonosaként az ármeghatározásban is szerepet játszottak, a lakosság felé érdekvédőként léptek fel, valamint fogyasztók is voltak; az ellentmondásos szerepek miatt a befolyó díjakból alig jutott rekonstrukcióra, átlagosan a vízművek árbevételének 7 százalékát fordították korábban ilyen célra − a szerk.).

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet