A Szép kártyákra feltöltött összegek 58 százalékkal növekedtek május vége és szeptember eleje közt, a tranzakciók száma a nyári hónapokban 84 százalékkal nőtt, a kártyabirtokosok száma pedig meghaladta az 500 ezret − közölte az OTP Pénztárszolgáltató az MTI-vel. Az MKB Bank tapasztalatai szerint míg június−júliusig a kártyákra érkező munkáltatói támogatások összege meghaladta a felhasználásét, most már az utóbbi összege nagyobb. Az OTP Szép kártyákról a dunántúli régióban költötték a legmagasabb összegeket augusztusban az OTP Pénztárszolgáltató adatai szerint, a Balatont is magában foglaló térség adta az összes költés több mint 40 százalékát. A kifizetett összeg mintegy negyedét pedig a Budapestet és Pest megyét is magában foglaló közép-magyarországi régióban költötték. Az MKB Szép kártyákra idén közel 8 milliárd forint érkezett, a kártyabirtokosok által elköltött összeg pedig meghaladta a 4,1 milliárd forintot. Eddig közel 2300 munkáltató 4,85 milliárd forintot töltött fel a K&H Szép kártyákra, amelyeket több mint 20 ezer elfogadóhelyen lehet használni. A kártyatulajdonosok eddig 2,35 milliárd forintot költöttek, az eddigi tranzakciók száma mintegy 800 ezerre rúg.
