BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöld utat kapott a Takarékbank-felvásárlás

2012. szeptember 17. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A többségi tulajdonos takarékszövetkezetek nem gördítettek akadályt a frankfurti DZ Bank AG és az MFB Zrt. közötti − a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. (Takarékbank) alaptőkéjének több mint 38 százalékát érintő − részvény-adásvételi tranzakció befejezése elé a pénzintézet pénteki rendkívüli közgyűlésén − közölte Varga Antal, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) elnöke. Orbán Viktor miniszterelnök tavasszal közölte, hogy a takarékszövetkezeti szektor megerősítésének első lépése a Takarékbankban való kisebbségi állami szerepvállalás. A német DZ Bank 38,5 százalékos részesedésének megvételéről az MFB tárgyal, bár a pénzintézet többségi tulajdonosai − 56,5 százalékkal − a takarékok. A részvényesi találkozó meghívója szerint két megoldás kínálkozik az integrált takarékok többségi tulajdonában lévő (és maradó) hitelintézetnél az MFB befogadására − ez pedig arra utal, hogy továbbra sincs minden lefutva (Napi Gazdaság, 2012. augusztus 27.).

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet