BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Személyautók nem választhatják az e-útdíjat

2012. szeptember 17. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány 42 milliárd forintot szán a használatarányos elektronikus útdíj rendszerének megtervezésére és kiépítésére, illetve az \"éles üzemi\" indulástól számított egy évig tartó bevezetés támogatói tevékenységére − derül ki a Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatból. A kabinet felhívja a nemzeti fejlesztési és a nemzetgazdasági minisztert, hogy a jövő évi költségvetésben gondoskodjanak az országos közutak használatáért fizetendő útdíj rendszerének kiépítéséhez szükséges forrásról. A határozat a közbeszerzési eljárás megindításával és a szerződés megkötésével az Állami Autópálya Kezelő Zrt.-t bízza meg. A közelmúltban több cég jelezte, hogy érdeklődik a tender iránt, a Deutsche Telekom érdekeltségébe tartozó T-Systems Magyarország Zrt. a műholdas GNSS technológiával indulna, de az Efkon Group is bejelentette indulási szándékát. A mostani kormánydöntés a személyautóknál fenntartja a jelenlegi, időtartamhoz kötött gyorsforgalmiút-használati díjfizetési rendszert, azonban már nem említi az önkéntes csatlakozás lehetőségét a megtett úttal arányos díjszedéshez.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet