A kórházak jellemzően pazarló energetikai rendszereinek felújításával 20−50 százalékos megtakarítás érhető el az energiafelhasználásban − vélik a Dalkia Energia Zrt. szakemberei. Az egészségügyi intézmények gazdálkodási nehézségei miatt egyre nagyobb szerepe lehet a közeljövőben az önrészt kímélő energiamegtakarítási beruházásoknak. A megtakarítás a Dalkia szerint elégséges fedezetet nyújt egy 10-15 éves futamidejű fejlesztési beruházásra, az energetikai szerződésekben általánosan alkalmazott többéves futamidő ugyan sokszor megrettenti az intézményeket, az energetikai partnercégek azonban jellemzően rugalmasan viszonyulnak a menet közben felmerülő igényekre.
Az úgynevezett ESCO-finanszírozásnak is megvannak azonban az előfeltételei, ilyen például a volumen, hiszen csak kellően nagy beruházásnál jelentkezhet olyan mértékű megtakarítás, ami elégséges profitot hoz a feleknek − véli Fernezelyi Ferenc, a Dalkia Energia kereskedelmi igazgatója. Az energiaszolgáltató megversenyeztetésével is csökkenthetők a gáz- és áramköltségek, a megtakarítás azonban a fűtési rendszer átalakításával lesz teljes.
