Vételi tárgyalási ajánlatot tesz a kormány a Bakonyi Erőmű Zrt. kapcsán − erősítette meg a Napi Gazdaság korábbi információit (2012. szeptember 6.) a Kormányszóvivői Iroda tegnapi közleménye. A tájékoztatás szerint a kabinet megtárgyalta a Mal Zrt.-vel kapcsolatban kialakult helyzetet, a Bakonyi Erőmű felé fennálló tartozások kérdését, illetve egy munkacsoportot is felállít \"az érintett munkahelyek megőrzése\" és a térség fűtésének biztosítása érdekében az érintett tárcák részvételével. A Demján-érdekeltség Bakonyi Erőműnek a korábbi hírek szerint 1,4 milliárd forinttal tartozik a Mal, a kezelhetetlen kintlevőség miatt az erőmű tulajdonosa kezdeményezett tárgyalásokat az MVM Zrt.-vel az értékesítésről, a tranzakció értéke elérheti a több tíz milliárd forintot is. Németh Frigyes, a Bakonyi Erőmű vezérigazgatója ugyanakkor nemrégiben úgy fogalmazott, több kérdést kell még rendezni ahhoz, hogy bármilyen érdemi tárgyalást kezdhessen a társaság. Az erőmű másfél éve pereskedik az állammal, mivel a Magyar Energia Hivatal tavaly év elejétől megvonta megújulóenergia-termelési kvótáját, ami több milliárd forint kiesést jelent a cégnek.
