BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kelendő a régióban a magyar dohány

2012. szeptember 12. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén várhatóan 5 százalékkal csökken a legális forgalomban eladott cigaretta mennyisége a tavalyi szinthez képest Magyarországon, a fogyasztási dohányok eladása azonban hasonló mértékben emelkedhet − mondta Sánta János, a Continental Dohányipari Zrt. elnöke az MTI-nek. Az utóbbi egy-két évben a környező országokban gyakorlatilag nem éri meg fogyasztási dohányt forgalmazni, ugyanis annak adója nagyobb, mint a cigarettáé, ezért az ottani fogyasztók is Magyarországon vásárolják meg a vágott dohányt. A becslések szerint most Magyarországon évente a legális forgalomban mintegy 12 milliárd szál cigaretta és mintegy 5 ezer tonna vágott dohány fogy − tette hozzá Sánta. A parlament tegnap fogadta el a trafiktörvényt, amelynek értelmében jövő júliustól állami monopólium lesz a dohánytermékek kiskereskedelme és az állam koncessziós szerződéssel engedheti át az értékesítést az erre pályázóknak. A jogszabály nagyjából hétezer dohánybolt létrejöttével számol.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet