A Bakonyi Erőmű Zrt.-nek több kérdést kell rendeznie ahhoz, hogy bármilyen érdemi üzleti tárgyalást kezdhessen egy esetleges tulajdonosváltásról − mondta Németh Frigyes vezérigazgató az MTI érdeklődésére pénteken. A cégvezető ezt azzal kapcsolatban mondta, hogy a Napi Gazdaság információi szerint az MVM Zrt. komolyan érdeklődik a Bakonyi Erőmű megvásárlása iránt (Napi Gazdaság, 2012. szeptember 6.). Az ajkai erőművet működtető társaság azért kezdeményezett tárgyalásokat az állami energiacéggel az esetleges értékesítésről, mert a Mal Zrt. közel másfél milliárd forint tartozást halmozott fel vele szemben, ami ellehetetleníti a működését.
Németh szerint bármilyen üzleti felvetés vagy tárgyalás csak azt követően lehetséges, ha megnyugtatóan rendeződik a Mallal fennálló vita. A Demján-érdekeltségű Bakonyi Erőmű ráadásul másfél éve perben áll az állammal, mert a Magyar Energia Hivatal 2011. január elsejétől megvonta tőle megújulótermelési kvótájának harmadát, ami évente 2,5-3 milliárd forintos árbevétel-kiesést okoz. A vezérigazgató szerint ezt két hét alatt rendezni lehetne. A Mallal azonban továbbra sem sikerült megegyeznie, az ottani dolgozók több szakszervezettel demonstráltak a múlt hét végén az ajkai városházánál.
