Alig három munkanapot adott a kormány a termelőknek arra, hogy benyújtsák kártérítési igényüket a 2012. július végéig gmo-vetőmaggal szennyezettség miatt megsemmisített vetéseik után. Az erről szóló rendelet szeptember 5-étől hatályos, az igénylés határideje pedig 10-e, a kérelmeket a megyei kormányhivatalokhoz kell eljuttatni. A rendelet szerint a szennyezett és megsemmisített vetőmag igazolt ellenértéke, az abból kikelt vetés, illetve a pufferzónán belül megsemmisített növények figyelembe vehető hozamkárértéke, a megsemmisítés költségei és a megsemmisítés során harmadik személynek okozott kár téríthető meg. A károsult termelők hektáronként 360 ezer forint megelőlegezett átalány-hozamkárértéket vehetnek igénybe. A Magyar Agrárkamara a kárfedező juttatás megfizetésére 2012. szeptember 28-ig engedményezési szerződést köt a károsult termelőkkel, a kártérítést pedig legkésőbb 2012. október 19-ig folyósítja a VM.
