BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Dunaferr-ről tárgyalna a kormány

2012. szeptember 6. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tárgyalások kezdődtek a cégvezetés és kormánypárti politikusok részvételével arról, hogyan lehet megtartani az ISD Dunaferr úgynevezett folyékony üzemeit, a kohót, az acélművet és a kokszolót, azok megszűnése ugyanis két-háromezer munkahely elvesztését jelentené − mondta Dorkota Lajos, Dunaújváros fideszes országgyűlési képviselője, a Fejér Megyei Kormányhivatal vezetője a Dunaújvárosi Hírlapnak. A politikus szerint a külföldi tulajdonos az első négy-öt évben jelentős nyereséggel \"szembesült\", és a milliárdos osztalékot kivitte az országból, a tárgyalásokban pedig a korábbi \"ukrán vezérigazgató\" nem volt partner. Dorkota szerint egyeztetni kell a fejlesztéseket, és ha kell, kedvezményes hitel is szóba jöhet, kormánytámogatás azonban nem, mert meglévő üzemről van szó. A kormány két héten belül megszervezi a találkozót a vasmű vezetőivel − tette hozzá.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet