Novemberben és decemberben egy műszakos munkarendet vezet be esztergomi gyárában a Magyar Suzuki Zrt. − közölte a társaság. A vállalat az európai piacok romló értékesítési mutatói miatt szervezi át működését, és a tervek szerint jövő januártól ismét három műszakban készülhetnek az autók a gyárban. A cég tájékoztatása szerint a változások nem érintik a hazai és az európai márkakereskedések kiszolgálását, a beérkező megrendelések teljesítését, illetve nem csökken a munkaerő létszáma sem. Közben a Mercedes-Benz kecskeméti gyárában szeptember közepén indul a második műszak, azaz a munkatársak váltakozva dolgoznak majd egy hetet délelőtt, egy hetet délután − írta az MTI-Eco. A Daimler AG a kecskeméti gyár márciusi átadásakor jelentette be, hogy az új B-osztály autói iránti kereslet miatt a gyár dolgozóinak létszámát 2,5 ezerről 3 ezerre emelik.
