A szekszárdi Mészáros Pincészet lett idén Az év pincészete Magyarországon. A vándordíjat Mészáros Pál, a családi vállalkozás vezetője vette át tegnap az alapító szervezetek vezetőitől − számolt be az MTI. A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa, a Magyar Bor Akadémia és a Magyar Szőlő- és Bortermelők Szövetsége 2002-ben alapította Az év pincészete címet olyan bortermelő társaságok teljesítményének díjazására, amelyek eredményesen tevékenykednek bel- és külföldön a magyar bor, a borkultúra és a kulturált borfogyasztás népszerűsítéséért. Az elismerés odaítélésénél figyelembe veszik a borok minősége mellett a pincészet külső megjelenését, arculatát, kapcsolatát a borászati közélettel csakúgy, mint fejlesztéseit, piaci jelenlétét − hangsúlyozta Horváth Csaba, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa főtitkára.
Mészárosék évente 7-8 ezer hektoliter bort készítenek, ezt főleg a hazai piacon értékesítik, de exportálnak az Egyesült Államokba, Németországba és Kínába is. Két éve fejeztek be egy 550 millió forintos korszerűsítő, illetve kapacitásbővítő fejlesztést, most pedig szállodaépítést terveznek, 700 milliós beruházással.
