A kormány célja, hogy Magyarország energiafüggőségének csökkentése és a lakossági energiaárak stabilitása érdekében elősegítse a hazai szénhidrogén-lelőhelyek kutatását és kitermelését − fogalmazott Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter egy egri rendezvényen. A tárcavezető szerint ezt szolgálja a bányatörvény módosítása, illetve az, hogy a kabinet előírná a szénhidrogénmezők ismételt kutatását. Véleménye szerint az \"egészségesebb versenyt\" szolgálja az a rendelkezés, hogy maximálják az egyidejűleg egy vállalkozó által kutatható területet, illetve a minisztérium dolgozik az ásványivagyon- és készlethasznosítási terven, ami szeptemberben kerül \"széles szakmai egyeztetésre\". A miniszter megismételte, a magyar energiapolitika része a nukleáris energia termelésének szinten tartása, ezért a cselekvési terv fontos eleme lesz a hasadóanyag-bányászattal kapcsolatos \"ismeretek újraértékelése, illetve bővítése\" (a Mecsekben az ausztrál Wildhorse Energyvel működik együtt a kormány az uránbányák újranyitása érdekében − Napi Gazdaság, 2012. július 2.).
