BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új csúcsot ért el az állami szervek adóssága

2012. augusztus 24. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Júliusban tovább emelkedett a költségvetési szervek tartozásállománya, ami sorozatban már az ötödik havi növekedést jelenti − ezzel az adósságállomány június végéhez képest 2,2 milliárd forinttal új csúcsra, közel 57 milliárd forintra nőtt − írta a Portfolio a Magyar Államkincstár adatai alapján. A statisztika tartalmazza a megyei önkormányzatoktól átvett költségvetési szervek és a megyei, fővárosi, városi önkormányzatoktól átvett egészségügyi intézmények tartozásait is. A költségvetési szervek tartozásai február óta folyamatosan emelkednek, két év alatt pedig pontosan megduplázódott az adósságállomány. Továbbra is az Emberi Erőforrás Minisztériuma a legnagyobb adós, júliusban is itt növekedett leginkább a tartozásállomány: 2,4 milliárd forinttal, 38 milliárd forint fölé. Jelentősen nőtt a tartozás a Belügyminisztériumnál is, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumnál viszont több mint félmilliárd forinttal csökkent. A költségvetési szervek 6,92 milliárd forinttal tartoznak az államnak, a kifizetetlen szállítói-szolgáltatói számlaállomány pedig több mint 50 milliárd forintra rúgott július végén.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet