BUX 138960.55 -0,24 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb élelmiszert veszünk

2012. augusztus 23. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Európában átlag egy százalékkal kevesebb élelmiszert adtak el a kiskereskedelemben az idei második negyedévben, mint egy évvel korábban; ezzel hat év után először mutatkozott csökkenés a Nielsen piackutató felmérése szerint. (Magyarországon kétszázalékos volt a visszaesés.) Értékben számolva az élelmiszer, háztartási vegyiáru és kozmetikum szektor forgalma Magyarországon öt százalékkal, Európában pedig három százalékkal bővült a vizsgált időszakban. Törökországban 10, Szlovákiában és Lengyelországban hét-hét százalékkal nőttek az eladások, Görögországban, Olaszországban és Csehországban viszont egy-két százalékos csökkenést regisztráltak. Mennyiség alapján a legnagyobb mértékben − hét százalékkal − Csehországban esett vissza a boltok teljesítménye, az utána következő Törökországban, Portugáliában és Olaszországban egyaránt háromszázalékos csökkenést mértek.

A Nielsen által vizsgált huszonegy országban a szektor kiskereskedelmi átlagára négy százalékkal emelkedett; a magyarországi hét százalék a második legnagyobb drágulási ütem a törökországi 13 százalék után.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet