BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holnap kiderül, mivel segíti a kormány az állattartókat

2012. augusztus 7. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A holnapi kormányülésen tárgyalhat a kabinet azokról az intézkedésekről, amelyeket a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) dolgozott ki az állattartók aszályproblémáinak megoldására. A javaslatcsomag két fő elemből áll, az egyik a nemzeti állattenyésztést érintő támogatási jogcímek pénzügyi kereteinek megemelése a termelők likviditásának érdekében, a másik pedig az MFB Agrár Forgóeszköz Hitelprogram átalakítása a takarmányvásárlás elősegítése érdekében (ezt kedvezőbb feltételekkel lehetne igénybe venni). A területalapú támogatások felének októberi előrehozott kifizetését már jóváhagyta az EU. A tárca lapunknak elküldött válaszában azonban nem említi sem az egyes térségek katasztrófa sújtotta területté nyilvánítása iránti termelői kérést, sem pedig az öntözési lehetőséggel bíró térségekben a vízkivételi díjak kedvezményessé tételét vagy elengedését a szárazság miatt.

A szántóföldi és kertészeti kultúrák mezőgazdasági kockázatait kezelő rendszerben a termelőnek kárenyhítő juttatás iránti igényét 2012. november 30-áig a károsodással érintett terület szerint illetékes megyei kormányhivatal földművelésügyi igazgatóságához kell benyújtania. A károk konkrét mértékét ezt követően, a benyújtott igények alapján lehet pontosan megállapítani. A kockázatkezelési rendszer első pilléréhez idén 73 638 termelő csatlakozott 3 723 720 hektár területtel, így ekkora területen keletkezett károkról lesz pontos képünk − tájékoztatta lapunkat a VM. A tárca szerint a kormány pontos információk és a tényleges pénzügyi igények ismeretének hiányában egyelőre nem hozhatott döntést a kárenyhítési alap feltöltéséről.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet