Várhatóan nem csökken a mintegy 4,2 milliós ketreces tojótyúkállomány Magyarországon jövőre, a gazdák több mint 90 százaléka július 31-éig belevágott a ketreces férőhelyek EU-előírások szerinti bővítésébe − mondta Végh László, a Magyar Tojóhibrid-tenyésztők és Tojástermelők Szövetségének elnöke, a Csaba-táj Zrt. vezérigazgatója az MTI-nek pénteken. A tojótyúkoknak az EU januártól hatályos egységes előírásai szerint egyenként 750 négyzetcentiméter helyet kell biztosítani, a többszörösére kell növelni a jelenlegi helyeket. Magyarországon 2011 decemberében 410 tojástermelő telep működött, közülük a tojásszövetség és a Vidékfejlesztési Minisztérium felmérése szerint 103 termelő akkor még úgy nyilatkozott, hogy anyagi okok miatt nem tudja teljesíteni az új tartástechnológiai előírásokat, és felhagy a termeléssel. Júliusra változott a beruházási szándék, és szinte mindenki folytatja a tojástermelést. A gazdaságok mintegy fele már átállt az új tartástechnológiára, a másik fele a mélyalmos tartást választotta, így megmaradhat a 4 millió feletti tojóhibrid-állomány.
