A pénzügyőrök tavalyhoz képest idén több jogsértést találtak a magánszemélyek által adómentesen előállított erjesztett italok, valamint a magánfőzésű párlatok ellenőrzésekor; a NAV több mint 26 millió forint bírságot szabott ki − mondta Suller Attila, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vám- és jövedéki szóvivője. Áprilisban és májusban elsősorban a vásártereken és -csarnokokban, piacokon, forgalmasabb közterületeken, közutakon, illetve vendéglátó-ipari egységekben, összesen 2215 helyen voltak ellenőrzések − írta az MTI. A pénzügyőrök az esetek mintegy 30 százalékában tapasztaltak szabálytalanságot, ami jelentősen meghaladja a tavaly tavaszi 11 százalékot. A pénzügyőrök az eljárások során 26 millió forint bírságot szabtak ki, valamint lefoglaltak egyebek mellett több mint 700 liter alkoholterméket, 21 ezer liter szőlőbort és 2600 liter sört. A közlemény szerint a pénzügyőrök a leggyakrabban adózás alól elvont jövedéki termék birtoklása, illetve igazolatlan eredetű, a címkén feltüntetettől eltérő szeszfokú alkoholtermék birtoklása miatt indítottak eljárást.
