Az átlagos nyári-tavaszi ásványvízfogyasztáshoz képest a néhány héttel korábbi kánikulai héten 2−2,5-szeresére nőtt az ásványvízfogyasztás. Most, a hét közepére nem kizárt, hogy 4,5−5-szörösére emelkedik − mondta lapunknak Fodor Attila, a CBA Kereskedelmi Kft. kommunikációs vezetője. Az víz alapvető cikk a kánikulában, ez az első és legfontosabb, amellyel a fogyasztók védik magukat a meleggel szemben. A tapasztalatok szerint a legpörgősebbek a saját márkás termékek, a fogyasztás túlnyomó részét ezek a vizek teszik ki, ám ebben az időben szokatlanul sok közép- és prémium áras termék is fogy. Az átlagok alapján a CBA-ban 70−30 százalékban veszik a szénsavas és mentes vizeket az előbbi javára, bár a prémium áras termékeknél ez az arány fele-fele.
Az adatok szerint a sör is jobban fogy, a múlt évhez képest a melegben 40-50 százalékkal több terméket értékesítenek, ám Fodor szerint ebben még a labdarúgó Eb is közrejátszik, hiszen a sportesemények után csak lassan esik vissza a fogyasztás. Egyedül a jégkrémeknél visszafogottabb a forgalom növekedése, ám ez kényelmi terméknek számít − mondta a kommunikációs vezető. A visszafogott növekedés is 35-40 százalékos forgalomtöbbletet jelent. A pálcás és a családi kiszerelés fogy a leginkább.
