BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négyszer több ásványvíz fogy a melegben

2012. július 4. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az átlagos nyári-tavaszi ásványvízfogyasztáshoz képest a néhány héttel korábbi kánikulai héten 2−2,5-szeresére nőtt az ásványvízfogyasztás. Most, a hét közepére nem kizárt, hogy 4,5−5-szörösére emelkedik − mondta lapunknak Fodor Attila, a CBA Kereskedelmi Kft. kommunikációs vezetője. Az víz alapvető cikk a kánikulában, ez az első és legfontosabb, amellyel a fogyasztók védik magukat a meleggel szemben. A tapasztalatok szerint a legpörgősebbek a saját márkás termékek, a fogyasztás túlnyomó részét ezek a vizek teszik ki, ám ebben az időben szokatlanul sok közép- és prémium áras termék is fogy. Az átlagok alapján a CBA-ban 70−30 százalékban veszik a szénsavas és mentes vizeket az előbbi javára, bár a prémium áras termékeknél ez az arány fele-fele.

Az adatok szerint a sör is jobban fogy, a múlt évhez képest a melegben 40-50 százalékkal több terméket értékesítenek, ám Fodor szerint ebben még a labdarúgó Eb is közrejátszik, hiszen a sportesemények után csak lassan esik vissza a fogyasztás. Egyedül a jégkrémeknél visszafogottabb a forgalom növekedése, ám ez kényelmi terméknek számít − mondta a kommunikációs vezető. A visszafogott növekedés is 35-40 százalékos forgalomtöbbletet jelent. A pálcás és a családi kiszerelés fogy a leginkább.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet