BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindul a földtörvény vitája

2012. július 4. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hungarikumtörvényhez hasonlóan az új földtörvény kapcsán is konszenzusos vagy ahhoz közeli támogatottságú jogszabály megalkotására törekszik a vidékfejlesztési tárca − mondta Fazekas Sándor kedden Budapesten, miután a törvény vitaanyagáról egyeztetett az ellenzéki pártok szakpolitikusaival. A vidékfejlesztési miniszter közölte azt is, hogy az új földtörvény tervezetét szerdán tárgyalja első olvasatban a kormány, ezt követően pedig július 12-én kerül az Országgyűlés elé. Fazekas Sándor a frakcióknak a témáról írt levelében jelezte, hogy a törvényjavaslat benyújtását követően a parlamenti vita megkezdése előtt újabb egyeztetéseket kezdeményez, ahol már a konkrét normaszöveg esetleges változtatásairól is lehetséges tárgyalniuk az érintetteknek. A találkozóra az ellenzéki pártok szakpolitikusaikat küldték, megjelent Gőgös Zoltán (MSZP), Szabó Rebeka (LMP) és Varga Géza (Jobbik) országgyűlési képviselő. A minisztériumi delegációban helyet kapott Fazekas Sándor mellett Budai Gyula, Czerván György és Kardeván Endre államtitkár, valamint Szabó Csaba földügyi kormánybiztos.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet