Nehéz eldönteni, hogy lélegzetvételhez jutott-e a magyarországi vendéglátóipar a labdarúgó Eb-vel, ugyanis eltérő véleményeket fogalmaztak meg lapunk kérdésére a vendéglátós szakemberek. Vágvölgyi Mihály, a Horváth Kert üzemeltetője szerint ott, ahol minőségi szolgáltatást kínáltak a vendéglátósok a sportesemények megtekintéséhez, a forgalom minimum a duplájára nőtt, az italfogyasztás a háromszorosára is. Szavai szerint kifejezetten jól jött az esemény a piacnak, ráadásul az idő sem volt rossz. Igaz, túl meleg lett az utolsó napokra, így komoly összeget emésztett fel a helyiségek hűtése, a kerthelyiségek temperálása. Vágvölgyi tapasztalatai szerint a meleg mindent felülírt, aki megtehette, vízparton töltötte szabadidejét, távol a városoktól, és ebben az sem fogta vissza, hogy a városok kocsmái magas minőségben kínálták a sporteseményt.
A szakember szerint a piacon elindult a versengés a sportrajongókért. Ma már nem elég kitenni az üzlet elé egy tévét hang nélkül. Az olyan helyek, mint a Szabadság tér vagy az Allee bevásárlóközpont mögötti tér, hatalmas tömeget vonzottak a kivetítővel, a szponzorok kínálta játéklehetőséggel. Az Eb egyfajta főpróbája volt a nyári olimpiának. Azok a vendéglátósok, akik pénzt is szeretnének látni a sportműsorok vetítéséből, komoly összeget kellett befektessenek.
Közel sem beszélt jó forgalmi adatokról Háber Tamás, a Magyar Vendéglátók Ipartestületének tiszteletbeli elnöke. Elmondása szerint a korábbi focivilágversenyek elődöntői, döntői után rendre jó visszhangokat kapott, most még azt sem. A meleg miatt elnéptelenedett a belváros, üres helyeket lehetett látni. Elképzelhető, hogy akik a hőség miatt elmenekültek a városokból, azok is beültek a vízparton valahová meccset nézni, ám a tömeg biztosan nem a kiskocsmákban jelent meg − véli Háber.
