Világvégétől világvégéig − kis túlzással ezt az ívet fogja át Bőthe Csaba idén megjelent második blogkönyve. A fizikus végzettségű menedzser − az IT Services Hungary ügyvezető igazgatója − blognaplója, majd az abból összeállított első könyve sikerét látva válogatta újra kötetbe elmélkedéseit. Az első, Egy menedzser tűnődései című kötetnél (Napi Gazdaság, 2012. június 15.) talán valamivel kevesebb ezúttal az \"apróság\", több eszmefuttatás szól az élet \"nagy kérdéseiről\", az aktuális gazdasági-politikai témákról Görögországtól a Wikileaksig − de ezekről is mindig saját hangon, személyes kötődésből szól a szerző. Az előszó az egészen 2000. január 1-jéig misztifikált Y2K problémából indít − emlékeztetve rá, hogy az informatikai armageddon, a számítógépek összeomlása végül elmaradt. Az epilógus alcíme − Gondolatok egy másik világvégéről − a klímaváltozás miatt fenyegető apokalipszist gondolja végig, de a magát örök optimistának nevező szerző ez esetben is bízik abban, hogy az emberiség csak megtalálja a megoldást, mielőtt késő lesz.
Bőthe Csaba
Üdv a harmadik évezredben
Gondolat Kiadó
325 oldal, 3000 forint
