Az árfolyamgáttal élő, közszférában dolgozó devizahitelesek vissza nem térítendő állami támogatásának igénybevételére vonatkozó jelenlegi július 1-jei határidőt szeptember 30-ára tolná ki Kocsis Máté fideszes országgyűlési képviselő. Az Országgyűlés honlapján olvasható módosító indítvány a határidőt az indoklás szerint annak érdekében módosítaná, hogy minél több érintett élhessen a kedvezménnyel. A hatályos törvény szerint a devizahitellel rendelkező közszférában dolgozók egyszeri, vissza nem térítendő támogatást kapnak, amennyiben belépnek az árfolyamgát-rendszerbe. A javaslat egyúttal egyértelműsíti a támogatás mértékének meghatározását is. E szerint az adott időszak alatt esedékes törlesztőrészletet kell figyelembe venni, függetlenül attól, hogy a hiteladós esetleg többet vagy kevesebbet fizetett. A támogatást a fennálló devizakölcsön-tartozás előtörlesztésére kell a pénzintézet részére átutalni.
