BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egymásnak ugrott a szolnoki papírgyár két tulajdonosa

2012. június 25. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Birtokvédelmi per kezdődött pénteken a szolnoki városi bíróságon a Higi Papírsoft Zrt. szolnoki fióktelepéről a cég tulajdonosai között. Az alperes jogi képviselője ügyfele személyiségi jogaira hivatkozva zárt tárgyalás elrendelését indítványozta, amelynek a bíróság helyt adott, emiatt a tárgyaláson megjelent közel ötven higis munkavállalónak és az ügyet figyelemmel kísérő újságíróknak távozniuk kellett a tárgyalóteremből. A zárt tárgyalás elrendelése előtt annyi kiderült: a per a tulajdonosok között évek óta zajló pénzügyi és egyéb természetű vita része. Emiatt április eleje óta nincs termelés a szolnoki papírgyárban, mert a kisebbségi tulajdonos által megbízott biztonsági cég nem engedi be a dolgozókat az üzem területére. A többségi tulajdonos emiatt birtokvédelmi kérelemmel fordult Szolnok jegyzőjéhez, aki az ügyet átadta a bíróságnak. A perben a többségi tulajdonos a birtokvédelem kimondása mellett azt is kéri a bíróságtól, hogy a leállás miatt keletkezett kárt, illetve az újraindítás költségeit az alperes térítse meg számára.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet