Magyarországon működő gázszolgáltatók létrehozták a Földgázelosztói Együttműködés Fórumot. A szervezet intézményi keretet biztosít a földgázelosztói engedélyes vállalkozások, illetve a nemzetközi energiapiac szakmai együttműködésének. Emellett a cégek szakmai érdekegyeztető és érdek-képviseleti fórumának szerepét is ellátja. A szervezet alapító tagja az E.On Dél-dunántúli Gázhálózati Zrt., az E.On Közép-dunántúli Gázhálózati Zrt., az Égáz-Dégáz Földgázelosztó Zrt., a Főgáz Földgázelosztási Kft. és a Tigáz-DSO Földgázelosztó Kft. A gázcégek együttműködésének fő célja a hazai fogyasztók zavartalan, biztonságos, megfelelő minőségű és átlátható költségszerkezetű földgázellátásának biztosítása, az új hazai elosztókapacitások létesítésének, fejlesztésének elősegítése, az együttműködő földgázrendszer hatékony és gazdaságos üzemeltetése. Emellett elősegítenék a magyar földgázpiac az egységesülő uniós piacba integrálódását, a fórum növelni kívánja a földgázfelhasználás műszaki biztonságát, illetve az ellátásbiztonságot is.
