BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kapcsolt termelés csökkentheti a céges rezsit

2012. június 18. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelenlegi magas gáz- és alacsony villamosenergia-árak mellett is elérhetnek 5-10 százalékos megtakarítást egyes termelő vállalkozások, amennyiben a kapcsolt energiatermelés mellett döntenek − állítják a Dalkia Energia szakemberei. A kapcsolt termelés alkalmazásával a cégek diverzifikálhatják áram- és hőforrásaikat, energiatermelési tartalékra tehetnek szert, valamint a környezet- és klímavédelem területén is előreléphetnek. A Dalkia szerint két-három éven belül az ilyen technológia jelentheti az energiaköltségek csökkentésének egyik leghatásosabb módját, beruházni azonban éppen a jelenlegi környezetben lehet kedvező. Jelenleg a gázmotorok iránt alacsonyabb a kereslet, több a szabad telepítési kapacitás is − mondta Fernezelyi Ferenc, a Dalkia Energia Zrt. kereskedelmi igazgatója.

A kapcsolt energiatermelés − gázmotorok vagy gázturbinák − alkalmazása akkor igazán költséghatékony, ha a megtermelt áramot és hőt a termelési és működési folyamatokra teljes egészében helyben fel lehet használni. Ebből is adódik, hogy főként a három műszakban termelő vállalkozások, az élelmiszer-feldolgozók, vegyianyag-előállítók, a gyógyszer- és gumiipar szereplői élnek  ezzel a lehetőséggel.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet