Több mint hárommilliárd forinttal növelte árbevételét tavaly az utazótáskákat gyártó szekszárdi Samsonite Hungária Kft. − mondta Pinczel József, a cég gyárigazgatója az MTI-nek. Hozzátette: a kft. a 2010-es 7,8 milliárd forint után 2011-ben 11 milliárd forint árbevételt ért el, ezzel arányosan nőtt a cég adózott eredménye is 1,4 milliárd forintra. A társaság idén is a tavalyi 10-11 milliárd forintos árbevétellel számol. A szekszárdi üzemben gyártott utazótáskák száma 2010-ig félmillió alatt volt, 2011-ben azonban 650 ezer darabot állítottak elő, és idén is ebben a nagyságrendben készülnek polipropilén alapanyagú táskák. A cég, amely az elmúlt két évben közel hárommilliárd forintos beruházással bővítette gyártó- és raktárkapacitását, idén 50-60 millió forintot fordít a kiszolgáló létesítmények, szociális blokkok felújítására és az energiatakarékosságot szolgáló beruházásokra. A tavaly átlagosan 350, 2012-ben 360-380 főt foglalkoztató kft. termékeinek 95 százalékát Európában értékesíti, közvetlenül exportál az Egyesült Államokba, Kanadába és a Távol-Keletre. A CVC Capital Partners nemzetközi tőketársaság tulajdonában lévő szekszárdi kft. a Samsonite cégcsoport európai értékesítésének tíz százalékát adja.
