BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszprémben fejleszt a Valeo

2012. június 11. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint kétmilliárd forint értékben hajt végre fejlesztést a veszprémi Valeo Auto-Electric Magyarország Kft., a társaság a hét végén adta át új gyártócsarnokát, illetve letette az alapkövét az év végén elkészülő kutatás-fejlesztési központnak − írta az MTI-Eco. A 3600 négyzetméteres csarnok és a hozzá kapcsolódó technológia 1,7 milliárd forint beruházással épült meg, a Közép-dunántúli Operatív Program (KDOP) forrásából 30 százalékos támogatást nyert a cég, amely vállalta, hogy 25 új munkahelyet hoz létre. A kutatás-fejlesztési központ 600-700 millió forintos beruházással, ugyancsak 30 százalékos támogatással épül meg. Az 1500 négyzetméteres leendő központ a meglévő, ezer négyzetméteres csarnokot egészíti majd ki, ahol mintegy százan dolgoznak. Az új egység novemberre készül el és további száz embernek biztosít munkát. Az elektronikai vezérlőegységeket előállító társaság az elmúlt egy évben kétszáz embert vett fel − mondta Fonyódi Levente, a francia tulajdonú kft. gyárigazgatója. A gyárban jelenleg több mint 1100-an dolgoznak.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet