Magyarország várhatóan a jövő év tavaszán kerülhet ki az Európai Unió túlzottdeficit-eljárása alól − mondta Szűcs Tamás, az Európai Bizottság magyarországi képviseletének vezetője kedden az Országgyűlés európai ügyek bizottságának ülésén. Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára elmondta: \"technikailag\" Magyarország már az idén teljesíti azokat a feltételeket, amelyek alapján kikerülhetne az uniós eljárás alól, de az uniós előírások szerint egy lezárt év kell az értékeléshez. A folyamatot segíti, hogy a jövő évi költségvetés sarokszámait várhatóan még a nyári szünet előtt elfogadja a parlament − mondta az államtitkár.
