BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövő tavaszra kerülhetünk ki a túlzottdeficit-eljárás alól

2012. június 6. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország várhatóan a jövő év tavaszán kerülhet ki az Európai Unió túlzottdeficit-eljárása alól − mondta Szűcs Tamás, az Európai Bizottság magyarországi képviseletének vezetője kedden az Országgyűlés európai ügyek bizottságának ülésén. Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára elmondta: \"technikailag\" Magyarország már az idén teljesíti azokat a feltételeket, amelyek alapján kikerülhetne az uniós eljárás alól, de az uniós előírások szerint egy lezárt év kell az értékeléshez. A folyamatot segíti, hogy a jövő évi költségvetés sarokszámait várhatóan még a nyári szünet előtt elfogadja a parlament − mondta az államtitkár.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet