BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az elektronika mentheti meg a munkahelyeket

2012. június 6. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyar gazdaság számára az elektronikai ipar fejlesztése kitörési pont lehet, mert ebben az ágazatban viszonylag kevés tőkebefektetéssel jelentős számú munkahelyet lehet létrehozni − mondta Havas István, a magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) elnöke. Az MTI beszámolója szerint Havas István az érdekképviselet által rendezett, \"A jövő húzóágazata − fókuszban az elektronika\" című konferencia szünetében tartott sajtótájékoztatón elmondta: Magyarországon az elektronikai ipar éves szinten a GDP 3,5 százalékát teszi ki, de hozzávéve az áttételes hatást is, ez az arány 8−10 százalék is lehet jármű-elektronika nélkül. Az ágazat a magyar export egyharmadát fedi le és mintegy 100 ezer család megélhetését biztosítja. Az iparág képes arra, hogy a válsághoz alkalmazkodjon, ellenálló képességét mutatja növekedési mutatója − mondta Havas István. Ábrahám László, a NI Hungary ügyvezető igazgatója, az AmCham elektronikai gyártók bizottságának elnöke hiányolta, hogy a kormány nem szerepelteti az Új Széchenyi tervben az elektronikai ipart, holott a betanított munkástól a legkvalifikáltabb szakemberekig képes foglalkoztatni embereket.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet