BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túlzónak tartja az Erzsébet utalvány hatszázalékos jutalékát Matolcsy

2012. május 30. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Erzsébet utalvány ugyan nem tartozik a Nemzetgazdasági Minisztérium felügyelete alá, de a 6 százalékos jutalékot túlzónak, a 8 százalékot pedig kifejezetten elfogadhatatlannak tartja Matolcsy György tárcavezető. A miniszter ezt fogyasztóvédelmi bizottsági meghallgatásán mondta, válaszul Simon Gábor szocialista képviselő felvetésére, amely szerint nem mindenhol fogadják el az Erzsébet utalványt, ahol viszont sikerült szerződést kötni, ott általában 6, kirívó esetekben 8,5 százalékos jutalékot kér a kibocsátó.

Nyilvánosan ez volt az első utalás arra, hogy magas lenne az utalványrendszer jutaléka, eddig csak a kiskereskedelemből származó háttér-információk szóltak erről − jóllehet konkrétumokkal egyelőre a szocialista képviselő sem hozakodott elő. A Napi Gazdaságnak is több kereskedő jelezte az utalvány magas jutalékát, és már arról hallani, hogy emiatt a kereskedők nem váltják vissza az utalványokat.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet