A teljes kormányzati munka politikai összehangolása lesz az elsődleges feladata a Miniszterelnökség élére június 2-től kerülő Lázár Jánosnak, a Fidesz-frakció leköszönő vezetőjének. A politikus az MTI-nek elmondta, a jövőben várhatóan a Miniszterelnökség felügyeli majd a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalt és az Információs Hivatalt, erősödik az intézmény koordinációs jellege. Azzal kapcsolatban, hogy a Magyar Nemzet információi szerint ő kaphatja meg az uniós pénzek felülvizsgálatának hatáskörét, Lázár úgy fogalmazott, felelőssége lesz abban, hogy a választókerületek fejlesztéspolitikai céljai megvalósuljanak. A Fidesz parlamenti képviselőcsoportja tegnap − június 2-től − Rogán Antalt választotta meg frakcióvezetőnek. A politikus lemond közgyűlési mandátumáról, polgármesteri és gazdasági bizottsági elnöki posztját azonban megtartja. Rogán a következő két évben az \"átlagemberek gondjaira\" összpontosítaná a frakció figyelmét. Szintén tegnap vette át kinevezési okmányát Varga Mihály, aki az IMF-tárgyalásokat tárca nélküli miniszterként vezetve dolgozik tovább a kormányban.
