Soha nem látott szintre, 50,58 milliárd forintra emelkedett áprilisban a költségvetési intézmények lejárt tartozása − közölte a Magyar Államkincstár. Ez egy hónap alatt 3,44 milliárd forintos növekedést jelent. Az összes adósságon belül az állammal szemben fennálló tartozás 4,9 milliárd forint, a kifizetetlen szállítói-szolgáltatói számlaállomány pedig 42,2 milliárd forint volt áprilisban. A tartozás a 60 napon túli tartományban jelenleg 14,23 milliárd forint, a minősített (50 millió forintot vagy az eredeti költségvetés 3,5 százalékát meghaladó, lejárt, esedékes, 60 napon túli) adósság jelenleg 13,3 milliárd forint. A Emberi Erőforrás Minisztérium fejezet 27,04 milliárdos tartozása az összes adósság 53,46 százaléka, a betegellátást is végző négy egyetem 4,3, a megyei és a fővárosi önkormányzattól átvett egészségügyi intézmények pedig 15,33 milliárd forinttal tartoztak áprilisban. A nagy adósok között tartósan szerepel a Budapesti Rendőr-főkapitányság (1,4 milliárd forinttal), a Honvédkórház 2,3 milliárd forintos lejárt kifizetetlen tartozása azonban az elmúlt években megszokott összeg fele.
